28 września 2016

Jak wybrać najlepszą pieluszkę do pływania?

By admin In Pływanie niemowląt, Rady i porady

Wyjście na basen z maluchem wiąże się z koniecznością dobrania odpowiedniej pieluszki. Dziecko wchodząc do wody nie może mieć na sobie zwykłej pieluszki ponieważ uległaby ona rozmoczeniu, co nie byłoby komfortowe ani dla dziecka ani dla innych osób znajdujących się na basenie.
Oto kilka porad dotyczących specjalistycznych pieluszek do pływania.

Pieluszki dla niemowląt przeznaczone na basen zasadniczo możemy podzielić na te jednorazowe i wielorazowe. Będą one nadawały się na zajęcia pod warunkiem, że będą odpowiednio dopasane. Rozmiar dobieramy zgodnie z wagą naszego malucha. Na opakowaniach znajdziemy rozmiary, które są zawsze podane w kilogramach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jedno dziecko jest starsze i smukłe, a drugie dziecko młodsze ale pulchniejsze więc będą nosić ten sam rozmiar. Istotną rzeczą przy dobieraniu pieluszki jest by była ona jak najbardziej obcisła i dopasowana w pachwinach, by nic z niej nie przeciekło do basenu.

Warto też przeczytać opisy na opakowaniach, by wiedzieć jak prawidłowo zdjąć pieluszkę. Na niemalże każdym opakowaniu widnieje informacja, iż po zajęciach pieluszkę należy ściągnąć przez rozerwanie jej po bokach.

Pieluszki zapinane na rzepy nie będą spełniają swoich właściwości podczas zająć w wodzie, gdyż rzepa namacza się i łatwo się rozpina. Bardzo ważne zatem, by pieluchy dla młodych adeptów sztuki pływania były po prostu wsuwane.